techplay blog technologiczny

techPlay.pl – Po co ja to robię? Co to ma być?!

Przede wszystkim mój mały kawałek internetu. Tak, to najlepsza i zarazem najkrótsza odpowiedź, opisująca powód, dla którego stworzyłem ten blog. Nie mam zamiaru ścigać się z innymi. Nie mam zamiaru walczyć o tytuł tego, który o najważniejszych wydarzeniach z branży informuje jako pierwszy. Zresztą bądźmy szczerzy – nie ma co rywalizować z profesjonalistami. Trzeba po prostu znać swoje miejsce w szeregu. Wierzę jednak, że czasem uda mi się podzielić z Wami czymś wartościowym, przyciągnąć, zwrócić uwagę na jakiś problem czy po prostu zachęcić do dyskusji. To wszystko. 

Główny powód jest więc już znany. Nadal jednak nie sprecyzowałem jakiej maści materiały chciałbym publikować, ile dziedzin wziąć pod uwagę. Na pewno bazą, na której chciałbym się oprzeć będą smartfony. Testy, recenzje, opinie na temat konkretnych modeli. Będę starał się dostosowywać częstotliwość publikowania wpisów do możliwości czasowych, jakimi będę w danym okresie dysponować. Materiałów może być więc mniej w jednym miesiącu, co nie znaczy, że w drugim nie będę nadrabiać. Najważniejsza będzie dla mnie nie tyle ilość, co przede wszystkim jakość. Chciałbym postawić na rzetelne informacje, tak by każdy odwiedzający mógł chociaż w minimalnym stopniu oprzeć się na moich spostrzeżeniach i doświadczeniach.

techPlay.pl – Dlaczego akurat smartfony?

Tak, jak wspomniałem – to ma być tylko baza. A smartfony ze względu na doświadczenie, jakie kiedyś miałem w tym temacie. Miałem przyjemność pisać dla kilku internetowych redakcji. Przez rok czasu prowadziłem również własny projekt i przez cały ten czas skupiałem się przede wszystkim na smartfonach. Cała reszta była tylko dodatkiem. No i skoro już jesteśmy przy wspomnianej „reszcie”, nie chciałbym ograniczać się tylko do telefonów. Generalnie chciałbym dzielić się z Wami wszystkim, co mnie z dziedziny nowych technologii po prostu zainteresuje. Czasem próbuje w gry na konsoli, czasem uda mi się obejrzeć coś ciekawego lub trafić na aplikacje godną polecenia. I o tym wszystkim chciałbym właśnie pisać.

Czasem najzwyczajniej w świecie mam również potrzebę podyskutować o tematach pobocznych, które krążą w internecie. Miło byłoby stworzyć takie miejsce w sieci, w którym będę mógł podyskutować z grupą osób, mających coś konkretnego do przekazania.

Czy za kolejnych dwanaście miesięcy będziemy mogli wspólnie świętować pierwszą rocznicę? Staram się nie wybiegać tak daleko. Zwłaszcza na tym etapie, na którym jestem. Nie wiem na ile czas i umiejętność organizacji pozwolą mi tworzyć ten blog, ale jednego jestem pewien – chce spróbować! A Was, odwiedzających mogę prosić tylko o odrobinę cierpliwości oraz zaufania! 😉

Korzystając z okazji chciałbym dodać, że można obserwować moje poczynania również w mediach społecznościowych. Jeśli chcielibyście być na bieżąco z tym co dzieje się na blogu techPlay.pl, zapraszam:

 

Piotr Sojski

Bloga techPlay.pl stworzyłem przede wszystkim po to, by spełniać się w tym, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Mam nadzieję, że od czasu do czasu uda mi się też napisać przy tym coś mądrego. Słowem, wspólnie z Wami pragnę odpoczywać tutaj od pracy i codziennych obowiązków. ;-)

A nuż Cię zainteresuje: