Samsung Galaxy Note 10 render

Prawdopodobnie taki właśnie będzie Samsung Galaxy Note 10!

Jak to zwykle bywa – im bliżej oficjalnej premiery danego smartfona, tym więcej spekulacji, wycieków i doniesień. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku Samsunga Galaxy Note 10, który na rynku zadebiutuje prawdopodobnie w sierpniu, bieżącego roku. Zarówno specyfikacja techniczna, jak i wygląd wizualny nie stanowią już żadnej tajemnicy. 

Nie stanowią tajemnicy, pod warunkiem, że publikowane informacje są prawdziwe, ale o to raczej bym się nie martwił, bo zamieszczają je źródła raczej sprawdzone i zaufane. Zatem, już samo zdjęcie główne sugeruje, że Galaxy Note 10 wniesie odrobinę więcej świeżości w kwestii wizualnej, w porównaniu do tego co mogliśmy podziwiać chociażby w Galaxy Note 9. Wówczas, pomiędzy flagowym smartfonem, a tym z serii Note nie było praktycznie żadnej różnicy. Tutaj sytuacja przedstawia się już jednak nieco inaczej.

Ramki w Galaxy Note 10 będą prawdopodobnie jeszcze węższe. Chyba, że to tylko takie złudzenie.

Nie należy brać w pełni poważnie tego, co widać na renderach, ale niewykluczone, że ramki wokół wyświetlacza zostaną jeszcze bardziej „odchudzone”. Co więcej, dwa przednie aparaty, które w Galaxy S10 znajdowały się w prawym górnym rogu, zastąpione będą jednym obiektywem, centralnie na środku. Takie małe „oczko”, które nie powinno chyba nikomu utrudniać codziennego użytkowania. A nawet jeśli, to i tak to rozwiązanie zostanie z pewnością bardziej docenione, niż to co Samsung ubzdurał sobie poprzednio. Przesunięcie zegarka i ikonek obok niego obecnych nieszczególnie przypadło do gustu wiernym użytkownikom smartfonów z serii Galaxy. Teraz powinno być w pełni symetrycznie.

Samsung Galaxy Note 10 Render Front Back

Kolejną zmianą będzie brak obecności gniazda minijack. Dla osób, które zaufały słuchawkom bezprzewodowym w zasadzie niczego to nie zmieni, natomiast Ci, którzy ciągle korzystają z kabla muszą mieć się na baczności. Oczywiście zawsze są adaptery USC typu C z przejściem na tradycyjnego minijacka, ale pamiętajmy, że w sytuacjach, gdy chcemy jednocześnie słuchać muzyki i ładować telefon lub prowadzić rozmowę przez zestaw słuchawkowy w trakcie uzupełniania zasobów energii będziemy mieć po prostu problem. Albo inaczej – wówczas wszystkie wymienione czynności będą po prostu niemożliwe w tej samej chwili.

Samsung Galaxy Note 10 będzie oferować też większe możliwości, jeśli chodzi o tylny aparat. Przynajmniej w teorii. Wszystko dlatego, że do trzech dostępnych już wcześniej obiektywów, użytkownik otrzyma wsparcie dodatkowego – czwartego. Do końca nie wiadomo jeszcze na czym tak naprawdę będzie polegać jego obecność, ale wszelkie wątpliwości z tym związane będą rozwiane najdalej w dniu premiery. (huehue 😉 )

galaxy note 10

Jeszcze kilka słów na temat tego, co znajdzie się wewnątrz wspomnianego smartfona. Wyświetlacz wykonany w technologii Dynamic AMOLED dostępny będzie w dwóch rozmiarach: 6,4 cala przy Galaxy Note 10 i 6,8 cala w przypadku Galaxy Note 10 Pro. Sercem urządzenia będzie prawdopodobnie układ Exynos 9825. Jeśli chodzi o ilość pamięci przeznaczonej na zapis plików przez użytkownika, to w zależności od wersji będziemy mogli liczyć na 128GB (Note 10) i od 256 do 1TB (Note 10 Pro). Wygląda więc na to, że będzie się czym gospodarzyć! Pozytywnym akcentem jest też wzmianka na temat wbudowanego akumulatora o pojemności 4170 mAh. Wiadomo, zasilania nigdy dosyć, ale jeszcze nie dawno spekulowało się o obecności 3400 mAh.

Jak już wspomniałem, premiera prawdopodobnie w sierpniu, choć z pewnością na przestrzeni najbliższych tygodni również ta wątpliwość zostanie rozwiana i potwierdzi się czy smartfon pojawi się na rynku jeszcze latem czy dopiero jesienią.

 

Chcesz być na bieżąco z publikacjami na blogu? Obserwuj mnie na Facebooku, Twitterze i Instagramie! Z góry dzięki za zaufanie!

 

źródło: xiaomist , forbes

Piotr Sojski

Bloga techPlay.pl stworzyłem przede wszystkim po to, by spełniać się w tym, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Mam nadzieję, że od czasu do czasu uda mi się też napisać przy tym coś mądrego. Słowem, wspólnie z Wami pragnę odpoczywać tutaj od pracy i codziennych obowiązków. ;-)

A nuż Cię zainteresuje: