Psy 3 Linda

„Psy 3: W imię zasad” – zobacz pierwsze zdjęcia z planu

To, że trwa teraz moda na powracanie do kultowych produkcji starszej daty i odświeżanie ich w formie kontynuacji zdążyliśmy chyba już wszyscy zauważyć. Warto podkreślić, że proces ten ma miejsce zarówno na polskim podwórku, jak i zagranicznym. Absolutnie nie uważam, że to coś złego, bo dzięki temu wielokrotnie mamy okazję powrócić do czasów, które wspominamy z przysłowiową łezką w oku, a sami twórcy mogą przy tym wycisnąć jeszcze trochę grosza. By to wszystko miało jednak sens, powinien zostać spełniony podstawowy warunek: Nie można tego spie***lić. Tak powiedziałby pewnie Franz Maurer, szerzej znany jako Bogusław Linda. Psy 3: W imię zasad właśnie dały o sobie znać!

„Psy” to produkcja, którą wielu z nas do dziś ogląda z uśmiechem na twarzy, wspominając jak to było, kiedy ulubione filmy odtwarzało się wielokrotnie z kaset VHS. Wypożyczalnie, możliwość nagrywania bezpośrednio z programów telewizyjnych… ahhh. Dzieło Władysława Pasikowskiego, bo to właśnie ten Pan jest głównym sprawcą całego zamieszania zrobiło z Cezarego Pazury gwiazdę, a Bogusława Linde wykreowało na symbol prawdziwego mężczyzny-twardziela, który trwa przy nim po dziś dzień. Słowem, „Psy” i „Psy 2” to ikona lat 90-tych, jeśli chodzi o polską kinematografię. Poprzeczka dla osób, chcących stworzyć kontynuację w postaci części trzeciej jest więc bardzo wysoko zawieszona, ale w tym akurat wypadku nie martwiłbym się sukces – wzięli się za to dokładnie Ci sami ludzie, co trzydzieści lat temu!

Bogusław Linda ponownie wystąpi jako Franz Maurer. Cezary Pazura powróci jako Waldemar „Nowy” Morawiec, natomiast wspomniany już Władysław Pasikowski po raz kolejny odpowiedzialny będzie za scenariusz i reżyserię. Warto podkreślić, że coraz częściej pada też nazwisko Artura Żmijewskiego, który wcielał się wówczas w postać Wolfa. Nie znalazłem jednak oficjalnych informacji, które w zupełności potwierdzałyby udział tego aktora. Na obecną chwilę nie wiadomo też czy ponownie zobaczymy na dużym ekranie jeszcze kogoś ze starej ekipy czy też będą to zupełnie nowe twarze. Znany jest natomiast ogólny zarys samej fabuły.

Psy 3 W imię zasad Linda Pazura

„Psy 3: W imię zasad” – póki co brzmi dość banalnie.

Franz Maurer, po 25 latach odsiadki wychodzi na wolność. Na wolność, której nigdy by się nie spodziewał, bowiem po tylu latach Polska nie jest już tym samym krajem. Otaczający go świat, ludzie, układy i obowiązujące zasady – nic nie jest już takie, jak ćwierć wieku temu. Kluczowym elementem całej historii będzie jednak jego ponowne spotkanie z „Nowym”. Nie wiadomo czy Franz będzie szukał kontaktu ze starym znajomym czy panowie wpadną na siebie po prostu przypadkiem. W każdym razie ich drogi ponownie się przetną i chociaż powyższa grafika absolutnie tego nie potwierdza, wierzę, że ponownie staną ramię w ramię.

Zgodnie z informacją zawartą na zdjęciach, premiera filmu zaplanowana jest na 17 stycznia 2020 roku. Czekam, czekam i wierzę, że to będzie po prostu dobre. Nie oczekuję hitu na miarę poprzednich „Psów”. Nie mam zamiaru też przesadnie porównywać części trzeciej do tego, co zaserwowano nam do tej pory. Liczę na dobre kino „okraszone” klimatem charakterystycznym dla filmów Pasikowskiego. Byle przyjemnie się oglądało.

I Wam również doradzam to – wydaje mi się – zdrowe nastawienie. Tak, byście nie czuli się zawiedzeni. Czasy się zmieniły. Wszystko się zmieniło. Warto mieć to na uwadze, oceniając „Psy 3”.  😉

 

źródło: naekranie.pl

Piotr Sojski

Bloga techPlay.pl stworzyłem przede wszystkim po to, by spełniać się w tym, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Mam nadzieję, że od czasu do czasu uda mi się też napisać przy tym coś mądrego. Słowem, wspólnie z Wami pragnę odpoczywać tutaj od pracy i codziennych obowiązków. ;-)

A nuż Cię zainteresuje: