smart home hama

Włącznik światła z WiFi i inteligentne żarówki – firma Hama zaproponowała mi test swoich produktów

Odnoszę wrażenie, że Smart Home, to dziedzina, która dla wielu Polaków nadal stanowi ogromną tajemnicę, bo albo nie wiemy w jaki sposób moglibyśmy wykorzystywać tego typu rozwiązania, albo po prostu się ich boimy. Zazwyczaj to pierwsze wiąże się z drugim. Niby mamy świadomość, że większość urządzeń gospodarstwa domowego może być dziś kontrolowana za pomocą smartfona, ale kto tak naprawdę korzysta z tego na co dzień? A może jednak nie warto? Firma Hama zaproponowała mi przetestowanie swoich inteligentnych włączników światła i żarówek. Myślę, że to dobra okazja do tego, by nieco bardziej zagłębić się w temat i odpowiedzieć Wam na pytanie: Czy to rzeczywiście ułatwia życie?

Tak się akurat składa, że obecnie korzystam z dotykowych włączników światła, które podobno można zsynchronizować z telefonem za pomocą sieci WiFi. Próbowałem kilka razy, zabijcie mnie – nie potrafię tego ogarnąć. Mam wrażenie, że te urządzenia nie chcą do końca współpracować tak, jak powinny. Nie pochodzą spod znaku żadnej mniej lub bardziej znanej marki. Przekonała mnie po prostu cena, która jak na tego typu rozwiązania była całkiem rozsądna. Wydaje się, że wszystko robię według instrukcji, ale zwyczajnie coś nie gra i włączniki nie chcą sparować się z aplikacją w telefonie. Tym chętniej przyjmę na testy rozwiązania, które proponuje Hama, a proponuje między innymi właśnie włącznik światła sterowany za pomocą sieci bezprzewodowej.

Integruje on się z siecią za pomocą bezpłatnej aplikacji Hama Smart Solution i działa bez bramki lub mostu. Śmiało można go zamontować w miejscu standardowych włączników, a montaż podtynkowy sprawia, że jest on dziecinnie łatwy. Co ważne, włącznik działa z każdym typem żarówek, a może posłużyć maksymalnie do dwóch lamp lub dwóch sekcji oświetlenia.

W oficjalnej informacji prasowej możemy przeczytać, że zarówno obsługa, jak również montaż włączników są dziecinnie proste. I to się ceni, bo wielu z nas wdrożenie inteligentnych rozwiązań w swoim domowym zaciszu kojarzy się przede wszystkim z chaosem, przerabianiem instalacji i ogólnym zamieszaniem, które często ma miejsce podczas zaawansowanych prac domowych. Co więcej, urządzenie posiada funkcję obsługi asystentów głosowych, więc jeśli ktoś wykorzystuje w swoim domu potencjał Alexa lub Google, obsługa oświetlenia może być jeszcze bardziej smart.

Skoro inteligentne włączniki światła, to muszą być też inteligentne żarówki. Hama w swojej ofercie przygotowała wielofunkcyjne żarówki LED, które można wykorzystywać na co dzień jako tradycyjne źródło światła, ale można również nadawać im odpowiednie barwy, wprowadzając wewnątrz danego pomieszczenia upragniony klimat. Obsługa, podobnie jak w przypadku włączników, miałaby odbywać się wyłącznie za pomocą dedykowanej aplikacji Hama Smart Solution.

hama żarówka led hama smart solution

Pozwólcie, że nie będę bardziej wdawać się w szczegóły na temat funkcji i możliwości tychże produktów, opierając się wyłącznie na materiałach prasowych. Jeśli Hama w najbliższym czasie podeśle mi egzemplarze do przetestowania, chętnie odniosę się do ich jakości raz jeszcze. Tym bardziej, że ceny nie przedstawiają się najgorzej, bo za wspomniany włącznik należałoby zapłacić 109 zł, natomiast żarówka to wydatek rzędu 89 złotych.

Zatem, na pewno poinformuję Was, kiedy produkty już do mnie dojadą. 😉

 

Chcesz być na bieżąco z publikacjami na blogu? Obserwuj mnie na Facebooku, Twitterze i Instagramie! Z góry dzięki za zaufanie!

 

źródło: Informacja prasowa Hama

Piotr Sojski

Bloga techPlay.pl stworzyłem przede wszystkim po to, by spełniać się w tym, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Mam nadzieję, że od czasu do czasu uda mi się też napisać przy tym coś mądrego. Słowem, wspólnie z Wami pragnę odpoczywać tutaj od pracy i codziennych obowiązków. ;-)

A nuż Cię zainteresuje: