honor vision pro

Huawei będzie robić w telewizorach! Honor Vision to pierwsze urządzenie z HarmonyOS.

Nie dalej, jak trzy dni temu odniosłem się do pierwszych informacji na temat HarmonyOS, które Huawei przedstawił podczas konferencji HDC 2019. Autorska platforma chińskiej firmy, o której jeszcze tak naprawdę nic nie wiemy już wywołuje głębokie poruszenie wśród wszystkich zainteresowanych. Dziś chciałbym dorzucić kilka zdań na temat pierwszego telewizora, pracującego w oparciu o ten system. Honor Vision to pierwsze urządzenie i zarazem pierwszy telewizor na rynku, działający właśnie na HarmonyOS. 

To, czym Huawei próbował szczególnie zainteresować podczas prezentacji, poświęconej HarmonyOS to fakt, że system przeznaczony będzie nie tylko na smartfony, ale w zasadzie na wszystkie urządzenia, które obsługujemy przy pomocy ekranów dotykowych. Tablety, komputery, samochody, telewizory. Jako, że Chińczycy aktywnie działali do tej pory na rynku telefonów, wearables oraz laptopów, nie boją się rzucić HarmonyOS na głęboką wodę w dziedzinie, w której dopiero stawiają pierwsze kroki. No bo nawet jeśli coś pójdzie nie tak, to wszelkie błędy i niedopatrzenia będą mogli usprawiedliwiać brakiem doświadczenia. Tak to widzę.

Oto Honor Vision. Pracuje pod kontrolą systemu HarmonyOS. I to w sumie tyle, co można o nim powiedzieć.

 

Honor Vision oferuje 55-calową matrycę, generującą obraz w rozdzielczości 4K Ultra HD przy jasności na poziomie 400 nitów. Zdaniem twórców obraz prezentuje się świetnie z każdej możliwej pozycji. W tym wypadku podaje się treści można przeglądać nawet pod kątem 178 stopni. Jeśli chodzi o moc, wewnątrz urządzenia zastosowano autorski procesor Huawei’a – Honghu 818, mający zapewnić odtwarzanie obrazu w 4K, ze wsparciem HDR przy zachowaniu płynności na poziomie 120 klatek na sekundę. Ogromnym znaczeniem dla potencjalnego nabywcy jest dziś również to czy ramki wokół wyświetlacza są odpowiednio cienkie, a przestrzeń na froncie zagospodarowana do granic możliwości. Ramka wokół ekranu Honor Vision wynosi zaledwie 6,9 mm grubości, zapewniając pokrycie panelem wyświetlacza na poziomie aż 94%. Wynik jest więc jak najbardziej godny pochwały, ale to niestety wszystko, za co można ten model pochwalić. Oczywiście nie zabrakło tutaj standardowych portów komunikacji, jak USB 2.0(!), HDMI, HDMI Arc, AV itd. Jest również złącze Ethernet, moduł łączności Bluetooth 5.0 oraz sześć 10-watowych głośników.

honor vision pro

Telewizor dostępny będzie w sprzedaży w dwóch wariantach: Standard i Pro. Ten drugi ma mieć przede wszystkim więcej pamięci, lepszej jakości głośniki oraz kamerkę do wideorozmów, zapewniającą jakość obrazu w rozdzielczości 1080p.

O HarmonyOS nadal nic więcej nie wiadomo. 

Huawei, co prawda, podczas prezentacji swojego telewizora zaprezentował kilka zdjęć, na których widać pulpit wspomnianego systemu operacyjnego, ale oficjalnie nie przekazano żadnych konkretnych informacji na jego temat. Osobiście nie mam z tym problemu, bo pierwsze telewizory Huawei’a i tak nie będą dostępne w Polsce. Ba, nie wiadomo nawet czy kiedykolwiek pojawią się w Europie, ale faktem jest, że tajemniczość i brak konkretów wokół platformy Huawei’a budzi niepokój.

Zatem drogi Huawei’u – nie popisałeś się. Próbujesz stworzyć wokół siebie ogromne zamieszanie, a tak naprawdę nie masz nic, czym mógłbyś przekonać do zakupu swojego nowego produktu. Słaba ta „premiera”.

Chcesz być na bieżąco z publikacjami na blogu? Obserwuj mnie na Facebooku, Twitterze i Instagramie! Z góry dzięki za zaufanie!

 

źródło: theverge

Piotr Sojski

Bloga techPlay.pl stworzyłem przede wszystkim po to, by spełniać się w tym, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Mam nadzieję, że od czasu do czasu uda mi się też napisać przy tym coś mądrego. Słowem, wspólnie z Wami pragnę odpoczywać tutaj od pracy i codziennych obowiązków. ;-)

A nuż Cię zainteresuje: