oferta playstation plus

Sony oferuje w sierpniu kolejne gry w ramach PS Plus i… podwyżkę abonamentu.

Jak co miesiąc, gracze korzystający z płatnej subskrypcji na platformie Playstation mogą pobrać do swojej prywatnej kolekcji darmowe gry. Tym razem nie będzie inaczej, jednak warto szczególnie podkreślić co Sony ma swoim klientom do zaproponowania w tym miesiącu, bo oferta jest naprawdę solidna. W tym miesiącu gracze otrzymują… (uwaga – werble…) Sniper Elite 4, Wipeout Omega Collection oraz podwyżkę abonamentu. Teraz śmiało możecie bić brawo. 

Zacznę od tych mniej sympatycznych aspektów, czyli w tym wypadku podwyżki comiesięcznych kosztów w ramach Playstation Plus. Od 1 sierpnia gracze będą zmuszeni płacić 37 złotych zamiast dotychczasowych 33. Koszt ulega zmianie tylko i wyłącznie w przypadku tych subskrypcji, które opłacane są właśnie z miesiąca na miesiąc. Jeśli chodzi o pozostałe warianty abonamentu (kwartalny lub roczny), koszty pozostają bez zmian. Sony próbuje więc „subtelnie” zasugerować nam, że wykup PS Plus co trzydzieści dni po prostu się nie opłaca i powinniśmy decydować się na płatność z góry za kilka lub kilkanaście miesięcy do przodu. Czy takie działanie skutecznie zachęcą graczy do zmiany zdania? W pewnym stopniu na pewno tak, ale uważam, że nie każdy uda się na to namówić. Wielu ludziom po prostu łatwiej co miesiąc narażać domowy budżet na dodatkowy wydatek kilkudziesięciu złotych, niż wpłatę kilkuset złotych za rok z góry.

Jeśli chodzi o gry – przede wszystkim Sniper Elite 4.

sniper elite 4 ps plus

Sniper Elite 4 to kolejna już odsłona gry, której chyba nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. Przez wielu graczy tytuł ten uznawany jest za najlepszy w swojej kategorii. Nie dość, że otrzymujemy możliwość wcielenia się w strzelca wyborowego, to jeszcze cała akcja rozgrywana jest w realiach II Wojny Światowej. Czego chcieć więcej? Swego czasu Sniper Elite słynął również ze sporej ilości efektów specjalnych, które wielokrotnie towarzyszą graczom podczas pokonywania kolejnych etapów kampanii. Mowa tutaj przede wszystkim o sekwencjach, na których w zwolnionym tempie widać jak duże spustoszenie w ciałach oponentów sieją pociski wystrzeliwane z karabinu snajperskiego. Przebijanie narządów wewnętrznych, pękające czaszki… coś pięknego. Co prawda po kilku godzinach gry efekt ten staje się nudny, a nawet irytujący – ale to akurat moje osobiste odczucie. W końcu nie każdy musi odbierać to w taki sam sposób.

Wipeout Omega Collection

Wipeout Omega Collection PS Plus

Najprościej rzecz ujmując, to nic innego jak futurystyczne wyścigi, które wymagają od gracza sporej zręczności i refleksu. Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałem o tej serii gier i w momencie, gdy zapoznałem się z ofertą PS Plus na ten miesiąc byłem dość sceptycznie nastawiony do tego tytułu, ale po głębszej analizie mam duże podstawy, by stwierdzić, że to w sumie całkiem przyjemny „odmóżdżacz” na ciężkie dni. Poniżej wkleję oficjalny zwiastun, żeby nieco bardziej rozjaśnić temat tym mniej zorientowanym, czyli takim jak ja.

Na koniec dodam jeszcze, że na plus zasługuje fakt, że w Wipeout Omega Collection możemy prowadzić rozgrywkę, zarówno w trybie pojedynczego gracza, online, jak również na podzielonym ekranie.

 

Nowa oferta w ramach Playstation Plus na Sierpień 2019 powinna pojawić się w Playstation Store już jutro. Do tego czasu zapominalscy mogą jeszcze dodać do swojej kolekcji gry z lipca: Detroit: Become Human oraz Horizon Chase Turbo.

No i pamiętajcie, że od tej pory Sony będzie pobierać Wam za subskrypcję o 4 PLN więcej, niż do tej pory!

 

źródło: ps-plus.pl

Piotr Sojski

Bloga techPlay.pl stworzyłem przede wszystkim po to, by spełniać się w tym, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Mam nadzieję, że od czasu do czasu uda mi się też napisać przy tym coś mądrego. Słowem, wspólnie z Wami pragnę odpoczywać tutaj od pracy i codziennych obowiązków. ;-)

A nuż Cię zainteresuje: